Header Ads

RPA: Podejrzany o kłusownictwo zjedzony przez lwy.

Podejrzany o kłusownictwo w pobliżu południowoafrykańskiego parku narodowego został zaatakowany przez lwy i zjedzony. Zgodnie z doniesieniami miejscowej policji, lwy zabiły mężczyznę pozostawiając tylko jego głowę i trochę ciała. 

Podejrzany o kłusownictwo został pokiereszowany na śmierć i zjedzony przez stado lwów w pobliżu parku narodowego w Afryce Południowej. Głowa mężczyzny i pozostałe szczątki odnaleziono w pobliżu Parku Narodowego Krugera, niedaleko miasta Hoedspruit, w sobotę rano. Policja, która obecnie pracuje nad ustaleniem tożsamości ofiary, odkryła blisko szczątków załadowany karabin myśliwski. 

"Wygląda na to, że ofiara kłusowała w parku gier, kiedy została zaatakowana i zabita przez lwy" - powiedział rzecznik policji Moatshe Ngoepe. "Zjadły jego ciało, prawie całe. Zostawiły głowę i trochę resztek."

W ciągu ostatnich lat zwierzęta w parku gier często stawały się ofiarami kłusowników. Lwy są popularnymi celami, a ich części ciała są wykorzystywane w tradycyjnych południowoafrykańskich lekach. W zeszłym roku kilka dużych kotów znaleziono otrutych w pobliżu farmy w tym samym regionie. Miały odcięte głowy i łapy. WWF szacuje, że na wolności pozostało tylko 20 000 afrykańskich lwów i że 75% populacji gatunku zmniejsza się. Oznacza to, że oficjalnie klasyfikowany jest jako gatunek "wrażliwy". Inne zwierzęta są regularnymi celami kłusowników w parkach gier w RPA. Wśród nich znajdują się nosorożce ze względu na ich rogi i rosnący popyt na nie w Chinach, Wietnamie i innych krajach azjatyckich.   

Źródło info: Sky News'
Źródło foto:  By Falense (Own work) [GFDL or CC-BY-SA-3.0], via Wikimedia Commons


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.