Header Ads

USA: 100 aresztowanych w związku ze śledztwem agencji narkotykowej. [Video]


100 osób zostało aresztowanych w związku ze śledztwem dot. sieci narkotykowej na Florydzie. Policja zajęła ogromne ilości fentanylu, który mógłby zabić wszystkich w hrabstwie Brevard. Śledztwo było prowadzone przez wiele organów współpracujących ze sobą we wspólnej operacji. Zarekwirowano duże ilości opiatów, w tym heroinę, fentanyl i metaamfetaminę. 

W trakcie śledztwa Specjalna Jednostka Śledcza w połączeniu z DEA - amerykańską agencją ds. walki z narkotykami - przejęła 75 sztuk broni palnej, metaamfetaminę wartą ponad 80.000 dolarów i ponad pół miliona śmiertelnych dawek fentanylu - wystarczająco dużo, aby - jak przekazał urząd szeryfa - "zabić każdego mieszkańca hrabstwa Brevard". 

"Tak się dzieje, gdy handlujecie narkotykami w hrabstwie Brevard" - powiedział jeden z urzędników biura szeryfa, który na zamieszczonym w Internecie filmie eskortuje podejrzanych z ich domu w kajdankach. "To była jedna z największych spraw, nad którymi pracowała nasza agencja, ale też jakie kiedykolwiek widziało nasze hrabstwo. Osoby, które tu widzisz, żerowały na uzależnieniach innych sprzedając narkotyki. Idą do więzienia i muszą tam zostać."


Ogólnokrajowy kryzys opiatowy znacząco wpłynął na sytuację w hrabstwie Brevard, gdzie w ciągu ostatnich 10 lat zginęło 650 osób w związku z przedawkowaniem m.in. fentanylu. 100 podejrzanych aresztowanych w zeszłym tygodniu było w tym śledztwie często powtarzającymi się sprawcami. Stoją oni w obliczu szeregu zarzutów związanych ze spiskiem, handlem ludźmi i wykroczeniem przeciwko nim. 

Źródło info: FOX NEWS
Źródło foto:  screen, Facebook


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.