Header Ads

Neofaszyści podejrzani o brutalny gwałt na 36-letniej Włoszce. Salvini: "Brak tolerancji dla pedofilów i gwałcicieli".


Do brutalnego zbiorowego gwałtu na 36-letniej Włoszce doszło w prywatnym klubie w prowincji Viterbo, na północ od Rzymu. Włoska policja w poniedziałek aresztowała dwóch członków neofaszystowskiego ruchu CasaPound, a wśród nich miejskiego radnego z Vallerano, Francesco Chiricozziego. Wicepremier i minister spraw wewnętrznych, Matteo Salvini powtórzył swój apel o stosowanie chemicznej kastracji w takich przypadkach. 

"Brak tolerancji dla pedofilów i gwałcicieli" - tymi słowami w poniedziałek zwrócił się do mediów lider Ligi Północnej na wieść o aresztowaniu dwóch członków neofaszystowskiego ruchu CasaPound pod zarzutem grupowego gwałtu na 36-letniej Włoszce. Domniemany atak miał miejsce 12 kwietnia w prywatnym klubie w prowincji Viterbo, na północ od Rzymu. Będąca pod wpływem alkoholu ofiara została zaatakowana m.in. przez miejskiego radnego miasta Vallerano wybranego z listy neofaszystowskiej CasaPound. Sprawa przeciwko podejrzanym jest poparta dowodami w postaci filmów z telefonów komórkowych. 

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych, Matteo Salvini powtórzył swój apel o stosowanie chemicznej kastracji w takich przypadkach. 

"Brak tolerancji dla pedofilów i gwałcicieli. Więzienie to za mało. Potrzebne jest także leczenie. Nazwij to kastracją chemiczną lub blokadą androgenną. Istotą jest to, że zażądamy natychmiastowej debaty w Izbie Deputowanych na temat naszego projektu, który utknął na zbyt długi okres czasu, aby mógł być wykorzystany u tych osób. Ktokolwiek to jest, biały lub czarny, młody lub stary, powinien zostać ukarany."

Luigi Di Maio - zastępca premiera Włoch
Luigi Di Maio, zastępca premiera i lider Ruchu Pięciu Gwiazd, powiedział:

"Jeśli to, co donosi prasa, jest prawdą, mam nadzieję, że dostaną 30 lat więzienia."

Prezydent CasaPound Italia, Gianluca Iannone przekazał mediom, że Chiricozzi został wydalony z partii i zrzekł się mandatu radnego [informację potwierdził rzecznik CasaPound, Simone Di Stefano]. Źródło info: ANSA
Źródło foto:  Jose Antonio at Italian Wikipedia [CC BY 4.0], via Wikimedia Commons / English: Ministry of the InteriorItaliano: Ministero dell'interno [CC BY 3.0 it], via Wikimedia Commons / bution or Attribution], via Wikimedia Commons / Niccolò Caranti [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons
loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.