Header Ads

Znany południowoafrykański sportowiec przerywa milczenie ws. śmierci Reevy Steenkamp. Czy miał z nią coś wspólnego?


Południowoafrykańska gwiazda rugby Francois Hougaard zdecydował się przerwać milczenie na temat plotek, które pojawiały się tuż po śmierci modelki Reevy Steenkamp. Mężczyzna sześć lat temu miał wysłać wiadomość tekstową, która doprowadziła ówczesnego chłopaka Steenkamp, Oscara Pistoriusa do szału. 

Steenkamp, modelka i prezenterka telewizyjna, została zastrzelona przez paraolimpijczyka Pistoriusa przez drzwi łazienki jego domu w Pretorii w Walentynki 2013 roku. Pistorius - pierwszy człowiek występujący bez dwóch nóg na Igrzyskach Olimpijskich - obecnie odbywa karę ponad 13 lat pozbawienia wolności. Doniesienia medialne sugerowały, że to gwiazda reprezentacji RPA w rugby Francois Hougaard był bezpośrednią przyczyną sporu do jakiego doszło w noc morderstwa. 

"Reeva i ja spotykaliśmy się przez jakiś czas. Kiedy grałem w golfa, jeden z moich najlepszych kolegów zadzwonił do mnie o siódmej, aby powiedzieć mi, co się wydarzyło. Był pierwszym, który dostał się do domu. To szok kiedy słyszysz coś takiego, prawda? To jest trudne. Wszyscy mówili, że wysłałem Reevie wiadomość i dlatego ją zastrzelił. Wtedy nie miałem już z nią nic wspólnego, ale wszyscy mnie o to pytali. Psychicznie to była naprawdę trudna rzecz." - powiedział Daily Mail. 

Oscar Pistorius

31-latek, który brał udział w długich sprawach sądowych, otworzył się przed mediami, aby opowiedzieć jak poradził sobie z presją psychiczną i dlaczego nie wpłynęła ona na jego wydajność na boisku.

"To było trudne ponieważ rugby to 80% psychiki. Jeśli nie jesteś mentalnie tam, gdzie być musisz, to nie będziesz dobrze grać." - dodał Hougaard. "Poszedłem do psychologa, żeby o tym porozmawiać. Nauczyło mnie to radzenia sobie z negatywnymi sytuacjami. Nauczyło mnie to, aby zmieniać rzeczy w pozytywne paliwo i nie dąsać się. Kiedy jesteś młody możesz obudzić się z obolałym ramieniem i pomyśleć: "Ach, nie jestem za bardzo zainteresowany treningiem". Kiedy dzieje się coś naprawdę poważnego, to po prostu dodaje motywacji. To sprawia, że doceniasz to, co masz."

Hougaard zagrał ostatnio 46 meczów ze Springboks (reprezentacja RPA w rugby union mężczyzn) w 2017 roku. Powiedział, że nadal ma nadzieję, że stanie się stroną w tegorocznym Pucharze Świata w Rugby. 

Źródło info: Daily Mail
Źródło foto: Worcester Warriors /  Elvar Pálsson from Iceland. [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons / screen, Youtube


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.