Header Ads

Wlk. Brytania: 34-latka brutalnie pobita przez gang nastolatków. Myśleli, że jest Polką.


34-letnia Rumunka została zaatakowana przez gang około dziesięciu nastoletnich chłopców i dziewcząt. Napastnicy myśleli, że kobieta jest Polką. 

Anca Si Piticii została napadnięta tuż przy swoim domu po tym, jak ze względu na śpiące dzieci poprosiła o ciszę hałasujących nastolatków. Kobieta po ciosach pięściami upadła na ziemię doznając poważnych obrażeń twarzy. Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Balby, niedaleko Doncaster.

"Zabrałam rzeczy ze swojego bagażnika. Mijając ulicę krzyczeli i zaczęli przeklinać w moją stronę. Powiedziałam im, żeby ściszyli się, ponieważ moje dzieci o 23:30 już śpią. Jedna z dziewczyn podeszła do mnie nazywając mnie wszelkiego rodzaju imionami. Powiedziałam jej, żeby obniżyła ton głosu i zachowała dystans. Była na mojej własności prywatnej i ostrzegłam, że wezwę policję. W tej chwili wściekli się i wszyscy skoczyli na mnie krzycząc: "Ty polska ci**, zasługujesz na lekcję!" Uderzali mnie pięściami i kolanami w twarz i głowę każąc mi wracać do mojego kraju. Udało mi się uciec i zapukać do drzwi moich sąsiadów.  Sąsiad wyszedł i próbował załagodzić sytuację. Wbiegłam do mojego domu, aby zadzwonić na policję. Zniszczyli ogrodzenie i samochód moich przyjaciół, który był zaparkowany na moim podjeździe. Później zaczęli uderzać w moje drzwi. Kiedy usłyszałam, że odchodzą, zauważyłam czarnego SUVa, który zabrał trzech z nich i odjechał."


Si Piticii, która ma dwójkę dzieci w wieku trzech i sześciu lat, została przewieziona do szpitala. Trafiła na policję, aby zgłosić pobicie, jednak funkcjonariusze przez ponad dwa dni odmawiali jego przyjęcia. 

"Po tylu godzinach policja nie zdołała przyjąć zgłoszenia, dzwoniąc do mnie 20 godzin później i mówiąc, że była sobotnia noc, a puby są pełne i nie mogą sobie poradzić z moją sprawą. Moją jedyną bronią jako samotnej matki, aby chronić moje małe dzieci, jest policja. Dlaczego w tym czasie na ulicach były dzieci w wieku 13-15 lat? Służby socjalne powinny się zaangażować i podjąć odpowiednie środki."


Rzecznik policji South Yorkshire powiedział:

"Tuż przed 23:40 w piątek 15 marca zgłoszono, że 34-letnia kobieta została zaatakowana przed swoim domem na Weston Road, Doncaster. Mówi się, że grupa młodzieży stała się słownie agresywna wobec kobiety, zanim ją zaatakowała fizycznie. Odniosła obrażenia twarzy, co wymagało leczenia szpitalnego. Prowadzone jest dochodzenie w celu zidentyfikowania osób zaangażowanych, a każdy, kto zobaczył co się wydarzyło lub który ma jakiekolwiek informacje o incydencie, proszony jest o telefon pod numer..."

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych - przestępstwa z nienawiści odnotowane przez policję wzrosły o 17% do 94 098 w ciągu 12 miesięcy do marca 2018 roku. 

Źródło info: Daily Mail
Źródło foto: Facebook


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.