Header Ads

Wlk. Brytania: Okaleczył kobietę młotkiem by ukraść samochód. Muzułmanin skazany na 9 lat.


Nastoletni złodziej samochodów, który zostawił swoją ofiarę częściowo niewidomą po uderzeniu młotkiem w głowę, został skazany na dziewięć lat pozbawienia wolności przez brytyjski sąd. 

18-letni Majid Ali wielokrotnie uderzał młotkiem w głowę 24-letniej Blythe Mason-Boyle, krótko po tym jak kobieta opuściła siłownię. Wskutek ataku doznała skaleczeń twarzy i złamanej kości oczodołu. Następnie młody mężczyzna ukradł jej Audi A1. Do zdarzenia doszło w marcu ubiegłego roku na Coventry Road, Sheldon, Birmingham. Wzrok kobiety został trwale uszkodzony. Policja West Midlands opisała atak muzułmanina jako "wściekły". Opublikowała zdjęcie pokazujące skalę obrażeń Mason-Boyle po ataku napastnika, który - jak wynika z policyjnych przekazów - nie okazał skruchy. Kobieta już prawie rok toczy walkę o to, aby widzieć chociaż na jedno oko, jest także pod opieką psychologa by przezwyciężyć traumę jaka ją spotkała. 

Śledczym udało się odnaleźć skradziony samochód w ciągu 24 godzin. Ali - który w momencie zdarzenia miał 17 lat - został wytypowany jako główny podejrzany. Po przeszukaniu jego domu, pod kanapą zostało odnalezione narzędzie zbrodni - młotek, którym okaleczył swoją ofiarę. Młody mężczyzna nie przyznał się do stawianych zarzutów napadu, posiadania broni ofensywnej i ranienia kobiety, jednak w miniony czwartek miejski Sąd Koronny skazał go na 9 lat pozbawienia wolności.


W oświadczeniu wydanym przez policję, 24-latka powiedziała:


"To było trudne i frustrujące dziesięć miesięcy, ale sprawiedliwość została wymierzona. Chciałabym sądzić, że niesie to ze sobą przesłanie, że w żadnym wypadku nie jest uzasadnione atakowanie jakiejkolwiek bezbronnej osoby za rzecz. Mogę wreszcie ruszyć do przodu z życiem, które zostało wstrzymane i zamknąć ten rozdział."


Śledcza Rebbeca Woodcock powiedziała:

"To był wściekły atak na bezbronną kobietę, której obrażenia do dzisiaj uderzają w nią. Odniosła zarówno fizyczny, jak i emocjonalny ból. Ali odmówił wzięcia odpowiedzialności za to, co zrobił, ale pomogliśmy zapewnić mu czas na zastanowienie się na jego dzikimi działaniami, z dala od ulicy."

Źródło info: Yahoo News.
Źródło foto: West Midlands Police

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.