Header Ads

Wlk. Brytania: Muzułmanin skazany na 20 lat za oblanie 24-latka kwasem.


Muhammed Al-Ali, który w lutym ubiegłego roku zaatakował wspólnie ze swoimi dwoma kompanami 24-letniego mężczyznę z Barking we wschodnim Londynie uderzając go cegłą, a potem oblewając go żrącym kwasem i zostawiając z poważnymi obrażeniami ciała, został skazany na 20 lat pozbawienia wolności. 

Ofiara - 24-letni mężczyzna - został napadnięty przez trzech muzułmanów, którzy jechali srebrnym Lexusem w East Ham w lutym ubiegłego roku. Poszkodowany został uderzony cegłą, a później jego twarz napastnicy oblali kwasem. Zdjęcia zrobione po wypadku pokazują szokujące obrazy łuszczących się ran na lewej stronie twarzy i wzdłuż obu rąk. Tuż po ataku na pomoc 24-latkowi rzucili się przypadkowi przechodnie, którzy oblali go wodą, jednak mężczyzna nie uniknął poważnych poparzeń twarzy, rąk i tułowia. Przybyli na miejsce lekarze opisali obrażenia jako "dewastujące". Ofiara okrutnego napadu nadal wymaga szeregu zabiegów, w tym przeszczepów skóry i rekonstrukcji powieki. 


Oficer śledczy DC Faye Cook z Met Police powiedział, że rany odniesione przez ofiarę były druzgocące. 

"Przeszedł i nadal przechodzi długi i bolesny harmonogram leczenia. Mam szczerą nadzieję, że uda mu się znaleźć pewien komfort w wydanym dziś wyroku." - powiedział Faye Cook. 

Wszystkich trzech napastników zidentyfikowano na podstawie kamer CCTV i kryminalistycznych dowodów. Mężczyźni zostali aresztowani i oskarżeni. Al-Ali został uznany za winnego oblania 24-latka szkodliwą substancją z zamiarem okaleczenia, oszpecenia lub spowodowania umyślnie poważnych obrażeń ciała. W piątek mężczyzna został skazany na 20 lat więzienia w sądzie koronnym w Snaresbrook. Za kratkami spędzi co najmniej 15 lat. Z kolei 28-letni Sahme Mohammed został uznany za winnego tych samych przestępstw, jednak wyrok usłyszy dopiero w styczniu. Trzeci z mężczyzn zmarł 29 czerwca przed rozpoczęciem się procesu. 

Źródło info: Daily Mail
Źródło foto: SWNS / Met Police

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.