Header Ads

Wlk. Brytania: Kolejny muzułmański gang gwałcicieli dzieci skazany.


Sześciu członków muzułmańskiego gangu gwałcicieli z West Yorkshire zostało skazanych w tym tygodniu za wiele przestępstw seksualnych przeciwko młodym dziewczętom w Huddersfield do jakich dochodziło w latach 2005-2007. 

31-letni Umar Zaman z Huddersfield i 32-letni Samuel Fikru z HMP Armley, zostali uznani za winnych dwóch zarzutów gwałtów, z kolei 36-letni Banaris Hussain z Huddersfield został uznany za winnego jednego gwałtu. Trzech innych mężczyzn - którzy usłyszą wyroki 1. listopada -  uznano za winnych 12 przestępstw seksualnych, w tym gwałtu, gwałtu na dziecku poniżej 13. roku życia, organizowania przestępstw seksualnych na dzieciach i handlu ludźmi. 


Zakończenie procesu muzułmańskich gwałcicieli z Huddersfield przed sądem koronnym w Leeds jest częścią operacji Tendersea - policyjnego dochodzenia w sprawie systematycznego wykorzystywania seksualnego młodych i bezbronnych dziewcząt na obszarze miasta Huddersfield w latach 2004-2010. Oskarżenia są ukoronowaniem ponad czteroletniej ścisłej współpracy pomiędzy policją w West Yorkshire i Prokuraturą Koronną (CPS). Michael Quinn z CPS powiedział:

"Ta sprawa dotyczyła cynicznego wykorzystywania pewnej liczby młodych dziewcząt przez grupę mężczyzn w rejonie Huddersfield. Mężczyźni ci celowali w bezbronne dzieci. Cynicznie wykorzystywali je dla własnej satysfakcji seksualnej, wciągając je w mroczny i obrzydliwy świat, w którym nie miały lub miały niewielką kontrolę nad swoim życiem. Czasami sprawcy wykorzystywali groźby i przemoc, aby osiągnąć swój cel, a czasami upijali dziewczyny alkoholem lub odurzali narkotykami. Ofiary nie były w stanie kierować swoim postępowaniem i dokonywać świadomych wyborów. Przez cały czas mężczyźni troszczyli się tylko o sobie i postrzegali dziewczyny jako przedmioty, które mogą być używane i wykorzystywane do woli. W centrum tej sprawy znajdują się ofiary. Wszystkie doznały traumy w wyniku wykorzystywania w dzieciństwie. Wszystkie wykazały się ogromną odwagą w zgłaszaniu się do pomocy w dochodzeniu i procesie." - powiedział Michael Quinn z CPS. "Nasze myśli pozostają z nimi" - dodał. 

Policja West Yorkshire pochwaliła odwagę ofiar, które zdecydowały się zgłosić na policję. Detektyw Richard McNamara z Kirklees District Safeguarding Unit, powiedział:

"Wykorzystywanie seksualne dzieci jest jedną z najbardziej zdeprawowanych i haniebnych zbrodni społecznych. Osoby te celowo i wielokrotnie atakowały i wykorzystywały trzy bezbronne młode dziewczęta dla własnej satysfakcji. Dzisiaj przypada ważny dzień dla tych trzech odważnych kobiet, które stanęły w sądzie, aby dzielnie zeznawać w ciągu ostatnich kilku tygodni. Chciałbym pochwalić każdą z nich indywidualnie za zgłoszenie tych przestępstw na policję. W ciągu kilku lat detektywi przeprowadzili szeroko zakrojone dochodzenie w sprawie tych przestępstw, którego kulminacją było postawienie sprawców przed sądem."

Źródło info: Yorkshire Post
Źródło foto: Pexels 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.