Header Ads

Włochy: Tunezyjczyk zaatakował siekierą wychowawcę w schronisku. Nie podobał mu się posiłek, który otrzymał.


17-letni Tunezyjczyk ubiegający się o azyl siekierą zaatakował wychowawcę w schronisku dla nieletnich migrantów. Wcześniej młody mężczyzna rzucał talerzami, szklankami i sztućcami w pracowników jadalni. Wszystko przez to, że nie spodobał mu się posiłek otrzymany na koszt włoskich podatników. 

Zobacz Koniecznie!
Tunezyjczyk na rowerze uciekł z miejsca zdarzenia, jednak po chwili w pobliżu miejsca zamieszkania na jego trop wpadła policja. 17-latek jest oskarżony o liczne przestępstwa przeciwko mieniu, a także groźby wobec wychowawcy w schronisku dla nieletnich migrantów w prowincji Latina. Śledztwo wykazało, że młody mężczyzna jest odpowiedzialny za serię kradzieży w pociągach na trasie Rzym - Nettuno. Porównanie opisów dostarczonych przez ofiary i zdjęć z systemu nadzoru wideo w pociągach pozwoliło śledczym odnaleźć sprawcę. Podczas przeszukiwania zajmowanego przez mężczyznę pokoju ujawniono liczne przedmioty pochodzące z kradzieży, a siekiera, którą 17-latek zaatakował wychowawcę, została odnaleziona w pobliżu placu budowy znajdującego się nieopodal ośrodka. 

Tunezyjczyk został zatrzymany i przewieziony do ośrodka dla nieletnich w stolicy, gdzie pozostaje do dyspozycji sądu. Jako 17-latek nie może być wydalony z Włoch. 

Źródło info: VOX
Źródło foto:  Pexels

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.