Header Ads

USA: Zamordował swoją siostrę. Poszło o hasło do WiFi.


18-letni Kevon Watkins z Georgii został uznany winnym uduszenia swojej siostry w walce o hasło do WiFi i skazany na dożywocie. 


Kevon Watkins został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności bez możliwości zwolnienia warunkowego. Mężczyzna udusił swoją 20-letnią siostrę Alexus Breanny Watkins w ich domu w Macon, Georgia. Kevon zrzekł się prawa do procesu z udziałem ławy przysięgłych. Postanowił, że sędzia zadecyduje o jego losie i zostanie uznany za winnego morderstwa.

Alexus, siostra Kevona Watkinsa
Do zdarzenia doszło 2 lutego 2018 roku kiedy Kevon miał 16 lat. Przyszły morderca zmienił hasło do WiFi tak, aby mógł grać w gry komputerowe bez spowalniania połączenia internetowego przez pozostałych członków rodziny. Pomiędzy nim a jego matką wywiązała się awantura, do której w obronie kobiety włączyła się starsza siostra, Alexus. Dziewczyna zaczęła nierówną walkę ze swoim bratem. Upadli na ziemię, a kiedy matka nie mogła ich rozdzielić, wezwała policję. Dowody i zeznania przedstawione w trakcie procesu wykazały, że Kevon zaczął dusić swoją siostrę i trzymał ją mocno przez około 15 minut aż do momentu jak na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji. Alexus pomimo reanimacji zmarła z powodu uduszenia w miejscowym szpitalu. Młodszy brat Kevona również skontaktował się z numerem 911 nazywając swojego brata "szalonym".

"Kiedy zadzwonił, powiedział: "Mój brat próbuje uderzyć moją matkę." Dyspozytor zapytał: "Czy przyjmuje leki?", a 13-latek powiedział: "Nie. On jest po prostu szalony...Zaczął ją dusić, grożąc, że pobije moją mamę, która próbowała odciągnąć go od mojej siostry." - powiedziała sędzia Sądu Najwyższego Verda M. Colvin podczas rozprawy, na której zapadł wyrok skazujący.

"Ten akt przemocy doprowadził do nieopisanej tragedii dla tej rodziny. Mam nadzieję, że ten wyrok zamknie drzwi do tego rozdziału ich życia i będą mogli zacząć wracać do normalnego życia." - powiedział prokurator okręgowy David Cooke.


Proces trwał dwa dni i obejmował zeznania funkcjonariusza, który powiedział, że zastał nastolatka duszącego swoją siostrę kiedy przybył na miejsce zdarzenia.

Alexus Watkins w chwili śmierci była zaręczona. Miała 3-letniego syna.


Źródło info: Daily Mail

Źródło foto: Facebook


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.