Header Ads

Niemcy: 8-latek z matką wepchnięci pod pociąg przez imigranta z Erytrei.


8-letni chłopiec zmarł wkrótce po tym jak razem z matką zostali zepchnięci przez imigranta z Erytrei wprost pod nadjeżdżający pociąg. Do zdarzenia doszło na dworcu głównym we Frankfurcie nad Menem. 

8-letni chłopiec i jego 40-letnia matka zostali zepchnięci na tory tuż przed nadjeżdżający pociąg, gdy ten zbliżał się do stacji. Policja przekazała w oświadczeniu, że dziecko zostało potrącone i zmarło na miejscu. Jego matka była w stanie uciec wchodząc na ścieżkę między siódmym a ósmym peronem. Kobieta została przewieziona do szpitala. Według wstępnych ustaleń niemieckiej policji imigrant z Erytrei następnie próbował zepchnąć inną osobę, jednak ta była w stanie uciec. 40-letni sprawca szybko po zdarzeniu skierował się do wyjścia ze stacji. Dzięki trzeźwości umysłu podróżnych mężczyzna został zatrzymany do przybycia służb. Według policji podejrzany i ofiary nie znały się. Policja we Frankfurcie próbuje ustalić dokładne okoliczności tragicznego zdarzenia. Zostało wszczęte śledztwo w sprawie morderstwa. W poniedziałek 40-letni imigrant z Erytrei został przesłuchany. Nie jest znany motyw zdarzenia. 

"Chłopiec i jego matka zostali zepchnięci pod przybywający na stację pociąg. Matka była w stanie się uratować." - powiedziała rzeczniczka policji. 

Do zdarzenia doszło około 9:50 rano w poniedziałek na siódmym peronie dworca głównego we Frankfurcie. Pociąg ICE 529 jechał z Düsseldorfu do Monachium. Według lokalnych mediów w czasie zdarzenia na peronie znajdowało się kilkoro dzieci. 

Źródło info: The Local.de
Źródło foto: Urmelbeauftragter (talk | contribs | Gallery)  (German Wikipedia)Deutsch:    Gesamtzahl meiner hochgeladenen Dateien: 891English:    Total number of my uploaded files: 891Jürgen Heegmann (juergen.heegmann@web.de) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.