Header Ads

Nielegalnie wszedł do Tower of London. Policja prosi o pomoc.


Nieznany mężczyzna nielegalnie wszedł do słynnego Tower of London, w którym znajdują się klejnoty koronne brytyjskich monarchów. Spacerującego intruza zarejestrowały kamery CCTV. The Metropolitan Police wszczęła dochodzenie. 

Do zdarzenia doszło około 22:50 w sobotę 6 kwietnia - kilka godzin po zamknięciu miejsca dla zwiedzających. Mężczyznę zarejestrowały kamery CCTV zabytku, w którym znajdują się słynne klejnoty koronne o wartości sięgającej 5 mld funtów. Patrol ochrony Tower of London zbliżył się do intruza, jednak ten zdołał uciec w kierunku brzegu Tamizy w pobliżu St Katherine Dock, na północnym brzegu. Funkcjonariusze policji informują, że również w trosce o dobro tego człowieka, proszą każdego kto go rozpozna, aby skontaktował się z Metropolitan Police. Dotychczas nie dokonano żadnych aresztowań. 

Znany na całym świecie Tower of London od 1100 roku była wykorzystywana jako więzienie. W 1952 roku mury twierdzy opuścili ostatni więźniowie - bliźniacy Kray. Dziś jest główną atrakcją turystyczną Londynu. 

Źródło info: Sky News
Źródło foto: CCTV, Metropolitan Police


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.