Header Ads

"Unicorn Killer" nie żyje. Żydowski działacz ekologiczny i morderca zmarł w amerykańskim więzieniu.


"Unicorn Killer", który w 1977 roku zamordował swoją dziewczynę, a jej ciało ukrył w skrzyni, zmarł z przyczyn naturalnych w amerykańskim więzieniu w wieku 79 lat. 

Były hipisowski guru, który po zamordowaniu swojej dziewczyny w Filadelfii w latach siedemdziesiątych przez prawie dwie dekady mieszkał w Europie, zmarł w piątek 3 kwietnia w więzieniu SCI-Laurel Highlands w zachodniej Pensylwanii z przyczyn naturalnych. Rzeczniczka Departamentu Więziennictwa, Susan McNaughton poinformowała, że śmierć Einhorna nie była związana z pandemią COVID-19. 

Ira Einhorn
Urodzony w żydowskiej rodzinie działacz ekologiczny Ira Einhorn odsiadywał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności po jego dwukrotnym skazaniu - raz zaocznie - za morderstwo Holly Maddux, która zaginęła w 1977 roku. Osiemnaście miesięcy później jej zmumifikowane szczątki zostały znalezione w starej skrzyni w szafie w mieszkaniu w Filadelfii Zachodniej, które zajmowali wspólnie z Einhornem. Mężczyzna zaginął tuż przed procesem w 1981 roku, a w 1993 roku został zaocznie skazany. Mieszkał pod przybranymi nazwiskami w całej Europie, zanim w 1997 roku został ostatecznie złapany we Francji, gdzie mieszkał w starym przerobionym budynku wiatraka z żoną pochodzącą ze Szwecji. Morderca został poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych w 2001 roku, po tym jak francuski rząd zapewnił go, że czeka go nowy proces i nie grozi mu kara śmierci. W 2002 roku w głośnym procesie został ponownie skazany. Jeden z ławników powiedział, że Einhorn miał kompleks Boga, a prokurator okręgowy wyśmiał jego wizerunek porównując go do człowieka z Ery Wodnika. Sędzia William J. Mazzola nazwał Einhorna "dyletantem intelektualnym", który polował na ludzi. Przyjaciele i najbliżsi ówcześnie 30-letniej Maddux stwierdzili, że kobieta planowała opuścić Einhorna zanim zniknęła. Ostatni świadek procesu, Einhorn przyznał, że Maddux narzekała na swoją kobiecość, jednak zaprzeczył jakoby miał coś wspólnego z jej śmiercią. Mężczyzna powiedział, że był zaskoczony kiedy szczątki Maddux zostały znalezione w jego skrzyni. 

Źródło info: Daily Mail
Źródło foto:  See page for author / Public domain /

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.