Header Ads

Francja: Trzech muzułmanów skazanych za gwałt i rozbój na żydowskiej parze.


W miniony piątek we francuskim sądzie w Val-de-Marne, na południowy wschód od Paryża, trzech muzułmanów, którzy dokonali gwałtu i rozboju na żydowskiej parze na przedmieściach Paryża, usłyszało wyroki. 26-letni Abdou Salam Koita i 23-letni Ladje Haidara zostali uznani winnymi gwałtu i skazani odpowiednio na 8 i 13 lat. Trzeci mężczyzna, 22-letni Houssame Hatri, zaocznie został uznany winnym zarzutu dokonania antysemickiego ataku, za co francuski sąd wymierzył mu karę 16 lat pozbawienia wolności. Ich dwóch wspólników do wcześniejszych napadów usłyszało wyroki pięciu i sześciu lat więzienia. 

Sąd uznał, że atak na młodą parę w mieszkaniu w Creteil na przedmieściach Paryża w 2014 roku miał podłoże antysemickie. Napastnicy wybrali żydowskie ofiary myśląc, że te mają pieniądze. Mężczyzna i kobieta, którzy w chwili ataku mieli po 19 lat, zatrzymali się w mieszkaniu jego rodziców, gdzie zostali zaatakowani. Haidara zgwałcił kobietę, podczas gdy inny z napastników pilnował jej chłopaka. Trzeci agresor wyszedł by wypłacić pieniądze pary z bankomatu za pomocą skradzionych kart kredytowych. Łupem muzułmanów padła także biżuteria. 

"Żydzi mają pieniądze w domu i nie wkładają ich do banku" - powiedział jeden z napastników podczas ataku. 

Jak podała francuska agencja informacyjna AFP, Hatri miał powiedzieć, że to "dla moich braci w Palestynie". Incydent wywołał oburzenie wśród francuskiej społeczności żydowskiej. 

Źródło info: Israel National News
Źródło foto:  Adam Jones, Ph.D/Flickr/CC by-SA 3.0


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.