Header Ads

RPA: Właściciel farmy posiekany na śmierć. Napastnicy zgwałcili jego żonę.


40-letni właściciel farmy w Ladybrand, w RPA, został związany drutem, powieszony do góry nogami i wielokrotnie pocięty nożem. Jego żona została zgwałcona przez napastników. Ofiara była wleczona przez 100m od miejsca, w którym on i jego żona zostali początkowo zaatakowani. Śledczy podejrzewają, że napastnicy pochodzą z Lesotho. 
Para została zaskoczona po powrocie do domu. Dwóch mężczyzn rzuciło się na nich. Zażądali pieniędzy i kluczyków do samochodu. Jak twierdzi rzeczniczka policji Loraine Earle - zarówno mąż, jak i żona mieli rany kłute. Mężczyzna miał powiedzieć do swojej żony, że powinna im dać to, czego chcą. Jeden z podejrzanych zabrał kobietę do domu, gdzie miał ją zgwałcić. Według Earle, żona zdołała uciec w poszukiwaniu pomocy, podczas gdy sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia ich samochodem. Zabrali karty bankomatowe i telefony komórkowe.

"Sprawcy stracili kontrolę nad pojazdem w odległości około jednego kilometra od farmy i zostawili samochód wraz z telefonami komórkowymi. Uciekli pieszo." - powiedziała Earle. 

Żona odzyskuje zdrowie w miejscowym szpitalu w Ladybrand, z kolei jej mąż zmarł na miejscu zdarzenia.

O szczegółach ataku poinformował Ian Cameron, szef ds. bezpieczeństwa społeczności z AfriForum. To kolejny przypadek w ostatnich dniach bestialskiego ataku na białych farmerów w RPA.


Źródło info: SouthAfricaToday / BKA Boere Krisis Aksie
Źródło foto:  Maarten Van Damme – CC BY 2.0


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.