Header Ads

USA: Skazany na dożywocie, schwytany w Meksyku.

Zbieg federalny skazany na dożywocie za konspirację we wzięciu zakładników został schwytany w Meksyku przez meksykańskie służby. Luis Gerardo Betancourt, wcześniej mieszkający w Pharr w Texasie, został zatrzymany w październiku 2017 roku. W zeszły piątek został przewieziony z powrotem do Stanów Zjednoczonych, gdzie będzie odbywał wyrok.

30 marca 2017 roku, po pięciodniowej rozprawie ława przysięgłych w McAllen zaocznie uznała Betancourt'a winnym spisku polegającego na wzięciu zakładników i konspiracji w celu transportu nielegalnych cudzoziemców. 12 lipca 2017 roku sędzia okręgowy USA Randy Crane, który przewodniczył rozprawie, skazał mężczyznę na dożywocie w federalnym więzieniu za spisek w celu wzięcia zakładników i 10 lat za konspirację w transporcie nielegalnych cudzoziemców.
"Aresztowanie i powrót skazanego są wynikiem wyraźnej współpracy organów ścigania między agencjami w Stanach Zjednoczonych i Meksyku. To pokazuje dwustronną nieustępliwość związaną z postawieniem przed sądem tych, którzy zagrażają naszym społecznościom." - powiedział agent specjalny FBI, Christopher Combs z San Antonio Division.

Śledztwo zostało przeprowadzone przez grupę zadaniową FBI Safe Streets Task Force, przy wsparciu United States Marshals Service. Meksykańskie władze odegrały zasadniczą rolę w zatrzymaniu i powrocie pozwanego do Stanów Zjednoczonych.

Źródło info: FBI
Źródło foto:  Credit: Matteo Parrini via Flickr (CC BY-NC-SA 2.0)
Obsługiwane przez usługę Blogger.