Header Ads

"Rozpruwacz z Hollywood" uznany za winnego brutalnych morderstw kobiet!


Michael T. Gargiulo, będący "Rozpruwaczem z Hollywood", został w czwartek uznany za winnego morderstwa dwóch kobiet i próby zamordowania trzeciej w stanie Kalifornia. Prokuratorzy twierdzą, że jest on także odpowiedzialny za morderstwo 18-letniej sąsiadki Tricii Paccio w stanie Illinois w 1993 roku. Gargiulo został również skazany za próbę ucieczki. 

Zgodnie z twierdzeniami prokuratora Daniela Akemona, oskarżony zachował w każdym z ataków ten sam sposób postępowania. Według śledczych celował w kobiety, które mieszkały blisko niego, a nawet w tym samym budynku. Zapoznawał się z ofiarami, jej zwyczajami i rutyną. Proces ten kończył się brutalnym atakiem nożem. Ataki zakończyły się w 2008 roku kiedy przypadkowo zaciął się podczas jednego z nich. Krew mordercy znalazła się na narzucie i prześcieradle. W akcie oskarżenia możemy przeczytać, że to był koniec wieloletniej serii morderstw. 

Maria Bruno - jedna z ofiar "Rozpruwacza z Hollywood"

W 1993 roku celem Gargiulo padła siostra jego przyjaciela, Tricia Paccio. Ojciec ofiary znalazł jej ciało. Prokuratura utrzymywała, że nie okazywał skruchy za tę napaść. Po latach Gargiulo miał powiedzieć, że "zostawił sukę na schodach na śmierć". 

W ten sposób powstał wyraźny wzorzec brutalności, który doprowadził do śmierci 22-letniej Ashley Ellerin w 2001 roku i 32-letniej Marii Bruno w 2005 roku. Ellerin została zaatakowana od tyłu. Napastnik 47 razy pchnął ją nożem podcinając gardło od prawej do lewej strony, co według śledczych wskazuje na leworęcznego mordercę. Śmierć Bruno była nie mniej poważna. Oskarżony wszedł do jej mieszkania przez okno i okaleczył ją. Aktywność Gargiulo zakończyła się usiłowaniem zabójstwa Michelle Murphy w 2008 roku. 

Obrońcy "Rozpruwacza z Hollywood" argumentowali, że nie ma dowodów w dwóch sprawach o morderstwo. W przypadku Michelle Murphy, która przeżyła atak stwierdzili, że cierpi na zaburzenia dysocjacyjne, które spowodowały, że znalazła się w stanie fugi dysocjacyjnej. 

Po czterech dniach obrad ława przysięgłych uznała go winnym obu morderstw. Przed wydaniem wyroku 20 sierpnia sąd zdecyduje czy morderca był zdrowy psychicznie w momencie ataku. Gargiulo może grozić nawet kara śmierci, chociaż stan Kalifornia niedawno wydał moratorium na wykonywanie egzekucji. 

Gargiulo w związku z podejrzeniem morderstwa 18-letniej Tricci Pacaccio, prawdopodobnie zostanie poddany ekstradycji do Illinois w celu przeprowadzenia osobnego procesu w tej sprawie, w której w 2011 roku pojawiły się nowe dowody. 

Źródło info: BBC
Źródło foto: screen, Youtube

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.