Header Ads

Kanada: Redaktor kwartalnika skazany na rok więzienia za promocję negacjonizmu Holokaustu i uzasadnianie gwałtu na kobietach. B'nai Brith chwali decyzję Sądu. [Video]


Kanadyjski redaktor kwartalnika Your Ward News z siedzibą w Toronto został skazany na rok pozbawienia wolności za promowanie nienawiści do Żydów i uzasadnianie gwałtu na kobietach. 

James Sears, redaktor kwartalnika Your Ward News, został skazany w miniony czwartek na dwie sześciomiesięczne kary przez sędziego Ontario Court of Justice, Richarda Blouina. Publikacje Searsa promowały negacjonizm Holokaustu, antysemickie roszczenia o zemstę krwi oraz uzasadnienia gwałtu na kobietach. 


Noah Shack, wiceprezes Centrum Izraela i Spraw Żydowskich, nazwał wyrok "chwilą sprawiedliwości dla tysięcy kobiet i członków społeczności żydowskiej...na które wpłynął toksyczny handel nienawiścią z Ward News". Organizacja B'nai Brith Canada również pochwaliła orzeczenie kanadyjskiego sądu. Dyrektor generalny Michal Mostyn powiedział, że wysłał "jasny przekaz, że powtarzanie i bezlitosne próby szerzenia nienawiści w kanadyjskim społeczeństwie nie będą tolerowane".

Wydawca Your Ward News, LeRoy St. Germaine, ma usłyszeć wyrok 29 sierpnia. 

Źródło info: Jta.org
Źródło foto: screen, YT

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.