Header Ads

Zgwałcił 9-latkę z zespołem Downa i obciął jej język. Prezydent żąda sprawiedliwości.


23-letni mężczyzna zgwałcił i okrutnie okaleczył 9-letnią dziewczynkę z zespołem Downa. Do tej makabrycznej zbrodni doszło w mieście Sucre, w Boliwii. Prezydent Evo Morales stanowczo potępił haniebny czyn napastnika i zaoferował wsparcie najbliższym ofiary. 


"Poza tym, że ją zgwałcił, mężczyzna obciął jej język, aby nie mogła powiedzieć o zbrodni swoim rodzicom" - powiedział Nelly Toro, dyrektor miejskiego departamentu rozwoju społecznego miasta Sucre. "Przeprowadziłem wywiad z szefem społeczności, jesteśmy zszokowani!"

Gwałt i okaleczenie 9-letniej Boliwijki z zespołem Downa zachęciły aktywistów do domagania się sprawiedliwości:

"Skupiamy się przed departamentem prokuratury Chuquisaca, domagając się sprawiedliwości za ten haniebny czyn przeciwko 9-letniemu dziecku z zespołem Downa, które zostało wykorzystane i brutalnie zaatakowane" - powiedziała Norma Navarro, wiceprezydent Down Syndrome Foundation of Chuquisaca. 

Panorama miasta Sucre - konstytucyjnej stolicy Boliwii
W raporcie policyjnym możemy przeczytać, że w mieście Sucre mężczyzna molestował seksualnie dziewczynę, a następnie okaleczył ją fizycznie, aby uniemożliwić jej wezwanie pomocy. Podejrzany przebywa obecnie w więzieniu San Roque pod zarzutem gwałtu.

Prezydent Evo Morales potępił atak i zaoferował wsparcie rodzinie:

"Nasza głęboka konsternacja i stanowcze potępienie w przypadku kogoś, kto został rzekomo zgwałcony i okaleczony w Sucre" - napisał na Twitterze Morales. "Agresor jest badany i będzie karany w pełnym ciężarem prawa. Atak na bezbronną dziewczynę jest nikczemnym i tchórzliwym aktem. Wspieramy ofiarę i jej rodzinę."


Członkowie Down Syndrome Association of Sucre wyszli na ulicę domagając się, by sąd wydał maksymalny wyrok, a także wzywając władze do lepszej ochrony obywateli przed psychicznym i fizycznym znęcaniem się. W oświadczeniu wydanym przez Defensoria del Pueblo Chuquisaca, burmistrz Edwin Martinez zaoferował pomoc rodzinie ofiary i powiedział, że postępowanie sądowe będzie ściśle monitorowane. Ofiara otrzymuje opiekę prawną, psychologiczną i społeczną.

Prokuratura stwierdziła, że w okresie od stycznia do czerwca zeszłego roku zarejestrowano w Boliwii 726 doniesień o wykorzystywaniu seksualnym i 37 przypadków dzieciobójstwa.

Źródło info: teleSUR English / eluniversal.com
Źródło foto: Pixabay /  By Micah MacAllen from Travel Bums, Latin America (Imagen 033) [CC BY-SA 2.0 ], via Wikimedia Commons / By Marcello Casal Jr./ABr [CC BY 3.0 br], via Wikimedia Commons


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.