Header Ads

Niemcy: Dwie osoby pchnięte nożem za zwrócenie uwagi Afgańczykowi z powodu zbyt głośnej muzyki.


W niedzielę wieczorem, 8 lipca, dwóch mężczyzn siedzących na zewnętrznym tarasie miejscowego kebaba na Willy-Brand-Platz w Oberhausen, naprzeciwko głównego dworca kolejowego, zostało zaatakowanych przez młodego Afgańczyka. Powodem agresji było zwrócenie migrantowi uwagi na zbyt głośne słuchanie muzyki z komórki. 

Zgodnie z twierdzeniami pracownika restauracji 19-letni Afgańczyk włączył modlitwy i muzykę na swoim telefonie komórkowym. To nie spodobało się dwóm gościom restauracji, którzy zwrócili mu uwagę. Mężczyzna wyciągnął nóż i krzycząc "Allahu Akbar" zaatakował ich. Do zdarzenia doszło około 21:40. W wyniku zdarzenia 27-letni Szwajcar i 43-letni Niemiec doznali poważnych obrażeń ciała. Młodszy z nich miał stracić przytomność. Policja potwierdziła, że "zachodziło śmiertelne niebezpieczeństwo z powodu rany kłutej", ale teraz jego stan jest stabilny. 

Chociaż policja w Dortmundzie zwiększa swoją obecność na ulicach od lata 2017 roku ze względu na rosnącą liczbę dilerów narkotykowych, wielu miejscowych nie czuje się bezpiecznie. Oberhausen leży około 35 km na wschód od Dortmundu. 

Źródło info: NRZ.de
Źródło foto: Pixabay / Google Street View


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.