Header Ads

Szwecja: Brutalny gwałt na 35-latce. Sprawcą Afgańczyk?


Do brutalnego gwałtu doszło w zeszłą niedzielę w szwedzkiej miejscowości Luleå. Śledczy zostali poinformowani o leżącej bez ruchu kobiecie w pobliżu mola przy Lulsundsgatan, Östermalm. Zgodnie z informacją policji ofiara miała zostać zgwałcona, a 22-letni mężczyzna aresztowany w związku ze zdarzeniem. Pojawiły się doniesienia, że sprawcą jest obywatel Afganistanu. 

O 19:24 szwedzka policja została powiadomiona przez świadka o nieprzytomnej kobiecie leżącej na ziemi i mężczyźnie, który kręcił się w pobliżu. Nie było jasne, co się stało. Dzięki informacji funkcjonariuszom udało się szybko przybyć na miejsce. Według ich ustaleń kobieta w wieku 35 lat została narażona na zbrodnie, a napastnik nadal znajdował się na miejscu popełnienia przestępstwa. 

Ofiara została przewieziona do szpitala, jednak nie wiadomo jaki jest jej stan. Policja nie mogła dokonać jej przesłuchania. 

We wtorek 22-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany z powodu istniejącego ryzyka, że będzie kontynuował swoją działalność przestępczą. Napastnik zaprzecza popełnieniu zbrodni. Przyznał się podczas przesłuchania, że doszło do aktywności seksualnej między nim a kobietą, jednak miało to miejsce za obopólną zgodą. 

Jego prawnik Bo Forsberg powiedział:

"Przeprowadziliśmy krótką rozmowę i nie jest zadowolony z nakazu aresztowania, wierząc, że jest całkowicie niewinny."

Nie jest jasne pochodzenie napastnika, gdyż media głównego nurtu omijają tę kwestię w doniesieniach o gwałcie. Portal FriaTider.se przekazał, że gwałtu miał dokonać obywatel Afganistanu. Reporterka Linda Kask na portalu NSD.se twierdzi, że gwałtu dokonał Farid Soltani, zmuszony do opuszczenia Afganistanu z powodu bycia ateistą, za co był prześladowany w swojej ojczyźnie. 

Źródło info: NSD.se / FriaTider / SVT  
Źródło foto:  By No machine-readable author provided. Gerrit assumed (based on copyright claims). [GFDL, CC-BY-SA-3.0 or CC BY-SA 2.5 ], via Wikimedia Commons


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.