Header Ads

Niemcy: Zbiorowy gwałt migrantów na 38-letniej Niemce.


Zgodnie z komunikatem prasowym Prokuratury i Policji w Steinfurt - we wtorek, 10 kwietnia w niemieckiej miejscowości Emsdetten, w miejskim obozie dla azylantów prawdopodobnie doszło do gwałtu na 38-letniej Niemce. Około godziny 1:00 w nocy na miejsce zdarzenia została wezwana policja do zakłócenia porządku. Funkcjonariusze po kilku pukaniach do drzwi mieszkania, z którego było słychać głos kobiety, otworzyli drzwi. W środku znajdowało się dwóch mężczyzn - 18-letni i 19-letni obywatele Gwinei, a także 38-letnia Niemka, która nie miała na sobie ubrania. Kobieta miała obrażenia zwłaszcza w okolicy twarzy, w związku z tym na miejsce została wezwana karetka, która odwiozła ranną do szpitala. Wobec podejrzeń o wykroczenia seksualne i znajdywanie się obojga mężczyzn pod wpływem alkoholu, zostali aresztowani i zabrani przez policję. Na komisariacie zostały pobrane od nich próbki krwi. 

Dochodzenie wykazało, że 38-letnia kobieta wraz z pięcioma mężczyznami około godziny 19:00-20:00 udała się do mieszkania jednego z oskarżonych na Reckenfelder Strasse. Tam przebywali przez długi czas, gdzie spożywali alkohol. Z różnych powodów późnym wieczorem znajomi kobiety opuścili mieszkanie, jeden po drugim. Według niej spotkała się - wbrew jej woli - z fizycznym atakiem i napaścią seksualną ze strony oskarżonych. 

Dwóch zatrzymanych zostało przesłuchanych we wtorek po południu, jednak oboje odmawiają współpracy. Na prośbę prokuratora okręgowego w Muenster przedstawiono im w środę zarzut gwałtu. Wydano nakaz zatrzymania oskarżonych. Obecnie trwa postępowanie policyjne w sprawie przestępstwa seksualnego, w szczególności zaangażowania obu mężczyzn w czyn zabroniony. 

Źródło info: Focus.de
Źródło foto:  By Detectandpreserve [CC BY-SA 3.0], from Wikimedia Commons


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.