Header Ads

Dania zwiększa wysokość kar za przestępstwa seksualne w Internecie.


Surowsze kary za przestępstwa seksualne w Internecie mają zostać wprowadzone w Danii. Od 15 kwietnia przestępstwa internetowe o charakterze seksualnym będą zagrożone karą do trzech lat więzienia, a nie jak dotychczas do dwóch. Ministerstwo sprawiedliwości potwierdziło rozwiązanie w ubiegły czwartek, a wszystkie partie opowiadają się za zmianą. "Przestępstwa seksualne online są inwazyjne i bez szacunku dla długoterminowych skutków, jakie mogą one ze sobą nieść dla ofiar." - powiedział w oświadczeniu prasowym Soren Papesen, z ministerstwa sprawiedliwości. "Podnosząc karę o 1/3 za poważne przestępstwa seksualne w Internecie, mocno podkreślamy powagę przestępstwa. Miejmy nadzieję, że to sprawi, że więcej ludzi znów się zastanowi, zanim bez względu na ofiarę, podzielą się wyraźnymi zdjęciami czy filmami". 

Proponowane zmiany prawa obejmują również podwojenie kar za nieprzyzwoite narażenie, z grzywnami zwiększonymi do 5 000 koron (670 euro) lub 7500 koron w przypadku kwalifikowanych okoliczności. 

Rząd ogłosił ponad rok temu szereg inicjatyw mających na celu walkę z przestępstwami seksualnymi w Internecie. Według informacji przedstawionych przez rząd w tym czasie, 17 procent mężczyzn i 20 procent kobiet w wieku 15-25 wysłało lub opublikowało w Internecie jawne zdjęcia lub filmiki samych siebie. 10% mężczyzn i 4% kobiet w tym samym przedziale wiekowym wysłało lub zamieściło wyraźne materiały innym osobom. Z kolei 53 procent wszystkich osób w wieku 15-30 lat otrzymało obrazy seksualne, a 22 procent powiedziało, że będą przesyłać seksualne zdjęcia ludzi, których nie znają - zgodnie z danymi liczbowymi. W lutym tego roku policja podjęła kroki prawne przeciwko tysiącom osób w związku z dystrybucją dwóch wyraźnych filmów i jednego wizerunku o charakterze seksualnym w całym kraju. Wyraźny materiał był wysyłany przede wszystkim do młodych ludzi i udostępniany im. 

Źródło info: TheLocal.dk
Źródło foto:  Nick Youngson CC BY-SA 3.0 ImageCreatorloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.