Header Ads

Malmö: Aresztowano dwóch podejrzanych o zastrzelenie 30-latka.

Szwedzka Policja aresztowała dwóch mężczyzn podejrzanych o zamordowanie 30-latka w piątek wieczorem przed budynkiem w Hermodsdal, na południowych przedmieściach miasta. Przez Malmö przetacza się fala przestępstw z bronią w ręku.

Według miejscowej gazety Sydsvenskan ofiara była znana z udziału w zorganizowanych grupach przestępczych.

"Mogę potwierdzić, że dwie osoby zostały aresztowane pod zarzutem przeprowadzenia tej strzelaniny" - powiedziała Anna Göransson z lokalnej policji.

Rzecznik policji, Calle Persson, powiedziała, że policja wciąż bada przyczynę ataku.
Wierzymy, że ofiara i napastnicy znali się, ale nie sądzę, że są spokrewnieni

55-letni Khaled Hemissi był jednym z pierwszych na miejscu zdarzenia.

"Moja żona myślała, że to nasz syn, ponieważ miał podobną kurtkę" - powiedział gazecie, wyjaśniając, dlaczego wyszedł ze swojego mieszkania wkrótce po usłyszeniu strzałów. Hemissi, który charytatywnie pracuje jako instruktor wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej (CPR), przeprowadził masaż serca, zanim przyjechały na miejsce służby ratunkowe.

"Był nieprzytomny kiedy wyszedłem, a krew spływała z jego ust. Naprawdę zrobiłem, co mogłem, i wierzyłem, że ma szansę na przeżycie. Moje serce zostało zmiażdżone, kiedy usłyszałem o jego śmierci." - powiedział Hemissi.

Obszar Hermodsdal jest jednym z kilku przedmieść Malmö, przez które przechodzi fala wzrostu przestępczości z użyciem broni.

"Nie wiem co się dzieje w Szwecji" - powiedziała jedna z mieszkanek miasta - "Kiedy przeprowadziłam się tutaj w 1988 roku, było tak spokojnie, spokojnie i zachwycająco. Teraz chcesz tylko uciec - ale dokąd się udać?"

Źródło info:thelocal.se
Źródło foto:  Ray Forster/CC BY-ND 2.0
Obsługiwane przez usługę Blogger.