Header Ads

Niemcy: Imigrant wciągnął 5-latka pod nadjeżdżający pociąg.


Pochodzący z Indii, 23-latek próbował zabić 5-letniego chłopczyka wciągając go pod koła pociągu. Do zdarzenia doszło na dworcu głównym w niemieckiej miejscowości Wuppertal. Mieszkający w Gelsenkirchen mężczyzna nagle złapał pięcioletniego chłopca stojącego na peronie ze swoimi rodzicami i rodzeństwem, po czym wskoczył z nim na torowisko, tuż pod nadjeżdżający pociąg. Rodzice stali z pięciolatkiem i dwójką jego rodzeństwa - dziećmi w wieku od 1 do 3 lat - kiedy Hindus zbliżył się do nich, porwał chłopca i rzucił się z nim między szyny, wprost pod nadjeżdżający pociąg. Maszynista podmiejskiej kolejki S9 z Haltern natychmiast rozpoczął awaryjne hamowanie. Pociąg nie zdołał się zatrzymać na czas i przejechał po migrancie i dziecku. Dzięki temu, że oboje leżeli wzdłuż między szynami, chłopiec wyszedł ze zdarzenia prawie bez szwanku - został tylko lekko ranny, ma otarcia naskórka. 23-letni sprawca został ujęty przez przechodniów, obezwładniony i przekazany policji. Jak się okazało od lat mieszka w Gelsenkirchen, znany jest z drobnych wykroczeń. 

Prokurator Hauke Pahre oskarża go o działanie z premedytacją. Rodzina pięciolatka i podejrzany nie znają się, według śledczych prawdopodobnie nigdy wcześniej się nie spotkali. Rodzice i rodzeństwo ofiary są pod opieką psychologów, podobnie maszynista kolejki. 

Dworzec w miejscowości Wuppertal

Motyw jakim kierował się sprawca nie jest jasny. Podejrzany odmówił składania wyjaśnień. W związku z przebiegiem zdarzenia został wezwany psychiatra, któremu 23-latek powiedział, że od dłuższego czasu słyszy głosy. Specjalista potwierdził u podejrzanego psychozę schizofreniczną. W rezultacie prokuratura poprosiła o umieszczenie go w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym. W piątek Sąd Rejonowy w Gelsenkirchen zdecydował o umieszczeniu mężczyzny z zaburzeniami psychicznymi pod stałą opieką. 

Dramat, jaki rozegrał się w Wuppertalu, spowodował zablokowanie dworca centralnego przez krótki czas. Według rzecznika kolei, około 40 pociągów zostało wstrzymanych, a pociągi dalekobieżne zostały przekierowane, co spowodowało opóźnienia. 

Źródło info: DPA
Źródło foto:  By Ratheimer~commonswiki [GFDL or CC-BY-SA-3.0], from Wikimedia Commons Atamari [CC BY-SA 3.0], from Wikimedia Commons


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.