Header Ads

Tymczasowy areszt dla 21-latka, który zaatakował współpasażera w MPK w Krakowie.

Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza zdecydował się o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 21-letniego mieszkańca Krakowa. Mężczyzna jest podejrzany o stosowanie przemocy fizycznej i gróźb karalnych pozbawienia życia wobec współpasażera miejskiego autobusu.

Do zdarzenia doszło w środę (tj. 31 stycznia br.) ok. godziny 14.00 w autobusie linii 144, jadącym w kierunku osiedla Rżąka. Według ustaleń śledczych z Komisariatu VI Policji w Krakowie, nietrzeźwy i agresywny mężczyzna zaatakował współpasażera, zajmującego miejsce siedzące w tylnej części pojazdu. Sprawca podszedł do 24-letniego wracającego do domu studenta, demonstracyjnie wyciągając z kurtki przedmiot przypominający broń palną, a następnie groził swojej ofierze pozbawieniem życia. Pokrzywdzony nie reagował na zaczepki, co jeszcze bardziej rozjuszyło napastnika, który zaczął bić pokrzywdzonego po całym ciele pięściami oraz kolbą atrapy pistoletu po głowie.  W wyniku czego doznał on  obrażeń głowy i twarzoczaszki, wymagających interwencji chirurgicznej.  Kierowca widząc niebezpieczeństwo zatrzymał się  a wtedy sprawca przestępstwa wybiegł z autobusu. O całym zdarzeniu został powiadomiony  dyspozytor MPK, który zaalarmował Policję. Dyżurny „Szóstki” niezwłocznie skierował na miejsce dzielnicowych, znajdujących się w tym  rejonie służbowym. W trakcie przejazdu, funkcjonariuszy zatrzymał świadek pobicia, który dokładnie opisał wygląd napastnika. W wyniku czego na ul. Wielickiej mundurowi zatrzymali 21-latka. Jak się okazało, miał 1,5 promila alkoholu we krwi.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty o charakterze chuligańskim: uszkodzenia ciała (art. 157 par.1 kk w zw. z art. 57a kk) oraz gróźb karalnych (art. 190 par.1kk również z zw. z art. 57a). Przyznał się do ich popełnienia i wyraził skruchę. Wyjaśnił, iż atrapę pistoletu zakupił w sklepie z militariami.

Za powyższe czyny łącznie grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Źródło info: malopolska.policja.gov.pl
Źródło foto:  By Lukas 3z (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons
Obsługiwane przez usługę Blogger.